Vali robot

Roboliigas saad osaleda mistahes programmeeritava robotiga. Leia endale sobilik mänguline haridusrobot koju või haridusasutusse.

Kodu- ja hariduskasutuseks mõeldud robotid

Ozobot BIT

Kasutus: kodu & haridus

Ozobot BIT on pisike joonejärgimisrobot, mis tunneb erinevaid värvikoode ja oskab nendest üle sõites trikke teha.

Ozobot on varustatud kaksikmootori, erinevate optiliste sensorite, värviliste LED tulede, taaslaetava akuga ja see kõik on mahutatud vastupidavasse polükarbonaat-kesta. Robot oskab sõita mustal ja värvilistel joontel, anda LED tule abil märku, millist värvi joonel ta sõidab, lugeda värvikoode ning vastavalt koodile reageerida.

Dash

Kasutus: kodu & haridus

Dash on päris robot, mis on mänguks valmis kohe karbist välja võttes. Ta reageerib häälele, liikuvatele asjadele, tantsib ja laulab. Roboti saab ellu kutsuda tasuta nutiseadmetele mõeldud äppidega. Go ja Path äpiga saab teha lihtsamaid tegevusi, nt sõita ja teha häält. Wonder ja Blockly äppides saab robotit juba programmeerida ning need sisaldavad põnevaid väljakutseid ja projekte. Tänu intuitiivsusele on Dashi lihtne kohe kasutama hakata, ilma et peaksid kulutama aega õppematerjalidele .

BOLT

Kasutus: kodu & haridus

Sphero BOLT on nutiseadme kaudu juhitav ja programmeeritav robotpall, mis pakub lõputuid võimalusi loovaks ning mänguliseks õppimiseks. BOLTi sisse on ehitatud programmeeritav 8x8 LED-maatriks, millele saab kuvada kujundeid, animatsioone ja värve. Robotit saab juhtida ja programmeerida Sphero Edu rakenduses, mis on tasuta kasutamiseks enamikel platvormidel. Toetatud on nii graafiline kui ka tekstipõhine (JavaScript) programmeerimine.

Sphero Mini

Kasutus: kodu & haridus

Sphero Mini robot on lauatennise palli suurune robot, millega saab teha mitmeid lõbusaid tegevusi. Robotit saab Sphero Mini mobiilirakenduses juhtida erinevates režiimides, nt näoilmetega, nutiseadme kallutamisega, heliga jne. Robotit saab programmeerida graafilises (blokid) ja tekstipõhises (JavaScript) programmeerimiskeeles tasuta Sphero Edu rakenduses. 
Robotil on eemaldatav ja vahetatav plastmassist kest ning see on varustatud güroskoobiga, kiirendussensoriga ja LED tuledega.

Ozobot EVO

Kasutus: kodu & haridus

Ozobot Evo on Bluetooth toega sotsiaalne robot, kes oskab teha hääli ja suhelda teiste Evodega. Robotil on värvi-, joonetuvastus- ja kaugusandur, heli ja LED tuled. Tasuta Ozobot Evo mobiiliäpis saab robotit lihtsalt juhtida, suhelda teiste Ozobot Evo sõpradega ja saata neile Ozojis progetavaid emotikone ning teha erinevaid väljakutseid. Robotit saab programmeerida ka veebipõhises tarkvaras OzoBlockly või paberil kasutades värvikoode.
Evo abiga saab edukalt selgeks teha progemise põhialused, harjutada praktilist matemaatikat ning tegeleda ka kunstiga. 

Cue

Kasutus: kodu & haridus

Cue on vaimukas robot, millele annab iseloomu emotsionaalne tehisintellekt (Emotive AI). Robotile on võimalik läbi nutiseadme või Windows 10 rakenduse valida nelja erinevat kangelase avatari, kellega saab suhelda ja nalja visata. Cued saab programmeerida tasuta läbi äpi. Programmikoodi kirjutamisel saad valida graafilise (blokid) või tekstipõhise (JavaScript) programmeerimiskeele vahel. Cue abil saab õppida programmeerima ja kasutama tehnoloogiat, arendada keelt keelt, probleemide lahendamise oskust ja loovaid võimeid.

Hariduskasutuseks mõeldud robotid

Bee-Bot

Kasutus: haridus

Bee-Bot on lihtne ja lapsesõbralik mesimumm-põrandarobot, mis sobib suurepäraselt lasteaias ja koolis programmeerimise õppimisega alustamiseks. Bee-Bot on programmeeritav roboti pealt nuppude kaudu ja tegemist on ühe Eesti populaarseima haridusrobotiga.

Blue-Bot

Kasutus: haridus

Blue-Bot on Bluetooth toega mesimumm-põrandarobot, mis sobib programmeerimisega alustamiseks ja ka keerukamate algoritmide loomiseks. Robot on programmeeritav roboti pealt nuppudega, käsulugejaga (lisaseade) või Blue-Bot nutiseadmetele mõeldu äpiga.

Pro-Bot

Kasutus: haridus

Lihtne autokujuline LOGO-keeles juhitav põrandarobot, mis sobib hästi algklassilastele programmeerimise õppimisega alustamiseks. Robotit saab juhtida kasutades roboti peal olevat ekraani ja juhtnuppe või arvutitarkvara. Robotil on puute-, heli- ja valgusandur ning pliiatsihoidja joonistamiseks.

InO-Bot

Kasutus: hariuds

InO-Bot põrandarobot sobib algklasside programmeerimisringi või -tundi, kus õpetatakse Scratch keelt. Robotil on ees ja taga kaugusandurid, joonejärgmise andur ja pliiatsihoidja, mis avab mitmed põnevad võimalused õppetöö praktilisemaks muutmiseks. Robotit saad progeda läbi arvuti või nutiseadme InO-Bot rakenduse.

Insplay inspireerib väikeseid ja
suuri tulevikuoskuste arendamisel.
See ongi uus Eesti innovatsioonilaine.