Leiutame ja ehitame koos lastega sadu start-up ettevõtteid

Julgustame unistama oma tulevasest ettevõttest ja seda meisterdama. Sellega arendame lastes loovust, tiimitööd ja ettevõtlikust.

Roboliiga

Insplay Roboliiga väljakutse on hüppelauaks lasteaia- ning algkoolilastele arendavasse robootikamaailma.


Siin pole tähtis kiirus ja jõud, vaid tiimitöö, loovus ning hariva roboti programmeerimise oskus. Haridusrobootika väljakutsele ootame lisaks lasteaedadele, koolidele ning huviringidele ka kõiki nutikaid perekondi.

Roboliiga toimub Robotex 2019 raames Saku Suurhallis kahel päeval 30. november ja ja 1. detsember.

Registreeri tiim 19. novembriks (pikendatud tähtaeg)!

2019 Roboliiga teema:

Meie esimene "start-up"

Tasuta laste start-up lugu

Laadi rahatarkuse raamatu "Tom õpib rahamängu" tasuta lisapeatükk. Peategelased Tomi ja Ellu võtavad ette seiklusrohke teekonna Robotexile ning õpivad teadmisi raha, ettevõtlikkuse ja teiste oluliste väärtuste kohta.


Lugu sobib hästi 5-10. aastastele lastele nii õhtujutuks kui huviringis ühiseks arutamiseks. Lisatud on kordamisküsimused ja samm-sammult juhend, mis idufirma loomise ja Robotexile jõudmiseks vajalikke tegevusi.

Mis on start-up?

Oma start-up loomine võib anda lastele ja noortele põneva kogemuse ning võimaluse teha mängulisel viisil esmane kokkupuude ettevõtlusega!

See video räägib lastele sobilikus keeles iduettevõtte ehk oma "start-up" firma loomisest. Tutvustame start-up mudeli olulisemaid etappe nagu meeskond ehk tiim, idee, ärimudel, prototüüp ja pitchimine ehk esitlemine.

Kes

5. - 12. aastased lapsed ja noored

Tiim

3-5 last + juhendaja

Robot

Kõik programmeeritavad robotid

Osalustasu

Ühe tiimi kohta: 5 eurot

Neli sammu edukogemuseni

01

Tiim kokku ja registreeruge

3-5 liikmelise tiimi võivad moodustada 5-12. aastased lapsed + juhendaja (õpetaja või lapsevanem). Nüüd registreeruge end Roboliiga võistlusele hiljemalt 15. novembriks.

02

Leidke äriidee

Lase lastel unistada, milline võiks olla nende tulevane ettevõte. Valige koos välja üks start-up idee, millega soovite väljakutsel osaleda.

03

Ehitage ja progege

Meisterdage oma start-upist prototüüp ehk looge matt, kus peal annate ka robotile mingi rolli ja programmeerite ta seda täitma ehk liikuma.

04

Esitlege start-upi

Harjutage oma start-upi esitlust ehk "pitchi". Tulge koos prototüübi ja robotiga Robotexile kohale oma kogemust jagama ning lahendust tutvustama.

Millise robotiga osaleda?

Roboliigas saab mistages programmeeritava robotiga. Sel aastal koondab Roboliiga enda alla ka LEGO WeDo väljakutset.
Tutvu valikuga, kust sobiva leiab endale iga pere ja haridusasutus.

Roboliiga väljakutseni on jäänud

Osale mentorina!

Kas soovid tulla meile appi laste võistlustöid hindama? Hakka Roboliiga mentoriks ja toeta tulevikutalentide arengut.

Igaüks võiks osata programmeerida, sest programmeerimine õpetab meile, kuidas mõelda.

Steve Jobs, Apple asutaja

KKK

Miks tänavu kehtib tiimile osalustasu?

Tänavu kehtib iga tiimi kohta 5 eurot osalustasu korralduskulude katmiseks. Hind sisaldab igale tiimiliikmele väikest einepakki (väärtus 2€ osaleja kohta) ja tasuta sissepääsu Robotexile nii lastele kui juhendajale (väärtus kuni 19€).

Kas Insplay LEGO WeDo võistlus ka tuleb?

Sel aastal ühendasime Insplay Roboliiga ja LEGO WeDo võistlused üheks ägedaks väljakutseks, millel on mõlemal sama teema "Meie esimene start-up". Ootame osalema kõiki LEGO WeDo kasutajaid kui ka teiste programmeeritavate robotite sõpru ja koos avastama põnevat start-up maailma.

Kuidas on korraldatud laste toitlustamine?

Roboliigas osalevad lapsed saavad võistlusel einepaki, mille toovad võistluslaua juurde Insplay vabatahtlikud sõbrad. Soovi korral on võimalik kohapealsetelt toitlustajatelt osta sooja sööki.

Start-up... millest selline võistlusteema?

Eelmise aasta kogemus näitas, et teema ei olnud lastele hoopiski nii keeruline, kui kõik täiskasvanud kartsid :) Lapsed pakkusid olulistele probleemidele loovaid lahendusi ja mõtlesid selle käigus välja sadu start-upe. Neil oli võimalik oma ettevõttest unistada, meisterdada oma ideed prototüübiks, puutuda kokku robotite programmeerimisega ja selle kõige käigus teha tiimikaaslastega koostööd. See kõik oli laste jaoks mänguline, kaasahaarav ja arendas ettevõtlikkust ning loovust

Mul on ikka veel küsimusi, millele ma ei leidnud vastust…

Aitäh, kõik küsimused on teretulnud ja võta julgelt meie tiimiga ühendust. Proovime Sind parimal moel aidata, et Sina ja lapsed saaksid läbi Roboliiga põneva kogemuse.

Millise robotiga on võimalik osaleda?

Roboliigas peab igal tiimil olema kaasas üks või mitu programmeeritavat robotit. Sobivad nii nuppude, visuaalsete blokkide kui tekstipõhiselt programmeeritud robotid. Tutvu võimalike robotite valikuga siin.

Mis kuupäevadel ja kellaaegadel toimub Roboliiga?

Roboliiga toimub kahel päeval 30. november (laupäev) ja 1. detsember (pühapäev) ning esitlused on kolmes osas 10.00 / 12.00 / 14.00. Iga tiim esitleb oma start-upi ühel konkreetsel ajal. Teavitame kõiki juhendajaid 22. novembriks, millisel päeval ja ajal teie tiimi esitlus toimub.

Kuidas leiame Robotexile jõudes oma võistluslaua?

Saadame peale registreerimistähtaega tiimi juhendajale info lauanumbriga, mille järgi leiate oma koha Saku Suurhallis oleval võistlusalal ülesse. Lauanumbrit näeb võistluslauale kleebitud sildilt. Kohapeal saab vajadusel abi paluda ka vabatahtlikelt, kes teid õigesse kohta juhatada oskavad.

Miks võib ühel juhendajal olla ainult üks tiim?

Juhendajal võib olla mitu tiimi, kuid on oluline, et iga tiimi kohta oleks arvestatud üks täiskasvanud saatja. Soovime, et lapsed saaksid Robotexilt positiivse kogemuse ning neil oleks igal hetkel turvaline ja hea olla. Robotexil on palju rahvast ja melu ning täiskasvanud saatja vastutab laste turvalisuse ja heaolu eest kohapeal.

Kuidas saan osavõtu eest tasuda arvega või saada e-arvet?

Robotexile registreerimisel on võimalik valida, kas soovite arvet ja haridusasutusena tellida e-arve.

Roboliiga korraldaja

Insplay

Robotexi kuldsponsor Insplay on mängu ja mänguasjade maaletoojana 28 aasta jooksul toonud kodudesse rõõmu, huvitavat ja arendavat ajaveetmist kogu perele. Paljudes Eesti kodudes või haridusasutustes on vähemalt üks meie turule toodud mänguasi, robot, lauamäng või pusle. 


Üks meie põnevamaid valdkondi on robootika ja progetavad õppevahendid - läbi nende toetame 2019 aastal enam kui 50 000 Eesti lapse programmeerimisoskuse omandamist.

© 2019

 Kõik õigused kaitstud. Insplay | OÜ Rekato